A Rabotnicski Szkopje csapata az 1937-es alapítása után többnyire a jugoszláv bajnokság alacsonyabb osztályaiban szerpelt, azonban Macedónia függetlenné válása, és az önálló macedón bajnokság elindulása óta sorra aratja a sikereket.

Mára négyszeres bajnok (a 2005/2006-os diadal után a DVSC-t 5-2-es összesítéssel búcsúztatták a BL-selejtezőből), legutóbb a 2013/2014-es idényben nyertek aranyérmet, az előző bajnokságban a második helyen végeztek. Az eredmény jogán az Európa Liga selejtezőjébe kapcsolódtak be, ahol az észt Flora Tallin és a lett FK Jelgava után egy valódi nagyágyút, a török Trabzonsport búcsúztatták. A negyedik selejtező kör jelentette a végállomást számukra, az orosz Rubin Kazany ellen hazai pályán ikszeltek, idegenben pedig 1-0-ás vereséget szenvedtek. A kétfrontos harc sok energiájukat felemésztette, ezért 18 forduló után jelenleg csak a 4. helyen állnak a hazai bajnokságban.

Mostanra az is letisztázódott, hogy a DVTK első két felkészülési mérkőzését a szállásul is szolgáló hotel egyik pályáján játssza, mindössze a harmadik találkozóra kell buszozni. (Az alábbi listában a mérkőzések kezdési időpontja minden esetben közép-európai idő szerint szerepel.)

Felkészülési mérkőzések

2016. január 13., szerda (DVTK Edzőközpont, műfüves pálya)
14:30 DVTK - Lokomotíva Košice (szlovák 2. osztály, Keleti-csoport 7. helyezett) 2-0

2016., január 16., szombat (Budaörs, Árok utca)
11:00 Budaörs (NB II. 3. helyezett) - DVTK 0-2

2016. január 20., szerda (Hotel Kaya Riu, Belek, Törökország)
14:30 Qarabağ FK (azeri 1. osztály 1. helyezett) - DVTK