Tipos Extraliga

Alapszakasz - 17.forduló

2020. november 27. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HK Poprad 2-3 h.u. (0-1, 1-1, 1-0, 0-1)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Vladimir Goga, Roman Vyleta, Filip Crman, Martin Ordzovensky

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Kiss B.) - Wehrs, Szirányi, Rokaly, Vas, Révész - Wolff, Kiss D., Lövei, Galanisz, Magosi - Láda, Rauhauser, Csányi, Osterberg, Jordan - Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Mattyasovszky, vezetőedző: Dave Allison

HK Poprad: Vosvrada - Repe, Drgon, Svitana, Skokan, Hascak, Dalhausen, Brejcak, Vandas, Preisinger, Handlovsky, Cesanek, Hudec, Tavi, Zagrapan, Livingston, Mesar, Kramar, Palocko, Bjaloncik, Palocko vezetőedző:  Peter Mikula

0-1 02:50 Hascak (Skokan, Svitana)
0-2 21:24 Drgon (Skokan, Hascak)
1-2 39:39 Kiss D. (Wehrs, Vas)
2-2 54:56 Jordan (Wehrs, Osterberg)
2-3 61:11 Drgon (Preisinger, Handlovsky)

Statisztika

Lövés 34-29
Védés 26 (89.66 %) : 32 (94.12 %)
Büntetés percek 10-12
Buli elhozatal 29/68 (42.65 %) : 39/68 (57.35 %)

Dave Allison: Még a szezon során nem találkoztunk olyan csapattal, mint a poprádi. Nagyon jöttek ránk és nyomást helyeztek ránk. Az első harmad után a srácok összeszedték magukat és elkezdték játszani a saját játékukat. A második és a harmadik harmad kiegyenlített volt, de talán nekünk voltak nagyobb lehetőségeink. Boldog vagyok amiatt, ahogy reagáltunk, mert ismétlem az ellenfél nagyon jött ránk. Ezt követően sikerült mögéjük juttatni a korongot, minőségi helyzeteket kialakítani. Mindenki kivette a részét a meccsből.

Peter Mikula: Az első harmadunk kíváló volt, de a második harmadtól kezdve nem voltam megelégedve a játékunkkal. Nem tudtuk azt a nyomást folytatni, amit a meccs elején és a hozzáállásunk sem volt tökéletes. Ennek köszönhetően hagytunk itt egy pontot Miskolcon.

A forduló további eredményei

HC07 Detva - HK Dukla Michalovce 2-4
HC Kosice - HC'05 Banská Bystrica 7-3
HK Nitra - MHk32 Liptovsky Mikulas 7-5
HK Dukla Trencin - HC Nové Zámky 5-4 h.u.
HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 2-3 b.u.