A DVTK Jegesmedvék Szirányi, Magosi, Ritó, Beach, Tousignant és Farkas nélkül kezdte meg a nagymihályi találkozót, aminek az első perceiben a hazaiak voltak aktívabbak. Ventela lövésére egy Dudás helyzet volt a válasz, majd Simun és Maslonka próbálkozását védte Rajna. A harmad felénél ismét Rajna mutatott be két bravúrt, majd a 12. percben Juusela szabálytalankodott a támadóharmadban. Az első emberelőnyt máris sikerült gólra váltani, Vas János keresztpasszából Dudás volt eredményes egy szép kapáslövésből (0-1). A gól megfogta a hazai csapatot, Beauvillier és Rodman lövése következett, majd Rajna és Láda közös erővel mentett a gólvonalon. A 17. percben Martin St.Pierre szerezte meg a korongot a saját kékvonalánál, passz helyett a lövést választotta és kilőtte a hosszú sarkot (0-2). Ezt követően ismét növelni tudta előnyét Marcel Rodman csapata, a harmad utolsó percében Ross passzából Rodman kerülte meg a kaput, majd fordulásból gyönyörű gólt lőtt (0-3).

A második húsz perc Harrison és Rodman kiállításával kezdődött, ami miatt közel egy perc kettős emberhátrányt kellett kivédekezni. Ez hősies védekezéssel és két nagy Rajna védéssel sikerült is. Ahogy Rodman visszajött a büntetőpadról tovább nőtt a különbség, egy kipattanót Harrison lőtt a kapuba (0-4). Bő egy perccel később jött az ötödik találat, Rodman kerülte meg a hazai kaput és behúzta a korongot a rövidbe (0-5). A gól után a hazai szurkolók elkezdték bedobálni a plüssmacikat, nem várták meg az első hazai találatot és többen elindultak haza. A folytatásban mindkét csapat kihasználatlanul hagyott egy emberelőnyt, bár Beauvillier közel járt a találathoz, amikor a kapuvasat találta telibe. A 35. percben Vandane is a kiállítás sorsára jutott, ezt a lehetőséget pedig már kihasználta a nagymihályi csapat, Dalhuisen lövésébe Maslonka ért bele a korong pedig a kapuba jutott (1-5).

A harmadik játékrész újabb miskolci találattal kezdődött, St.Pierre lőtt az üresen maradt kapuba emberelőnyből (1-6). A gól után mindkét csapat visszavett a tempóból és gyorsan pörögtek a percek. Gőz Balázs kiállítását még sikerült kivédekezni, de az 54. percben Korhonen szépített létszámfölényben (2-6). Ezt követően tovább kozmetikázta az eredményt a nagymihályi csapat, Spilár lőtte be a harmadik hazai találatot az 58. percben (3-6). A DVTK Jegesmedvék összességében magabiztos sikert arattak és megszakították a négy meccsből álló vereség szériát. Legközelebb vasárnap lép jégre Marcel Rodman csapata, hazai pályán a HC Nové Zámky lesz az ellenfél.

Tipsport Liga

29.forduló

2019. december 6. 17:30

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Jegesmedvék 3-6 (0-3, 1-2, 2-1)

Nagymihály, 2872 néző, játékvezetők: Vladimir Snásel, Ondrej Kalina, Martin Ordzovensky, Martin Smrek

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák (Trencan) - Dalhuisen, Ventela, Korhonen, Lalancette, Maslonka, Hancak, Mesikammen, Juusela, Galambos, Spilar, Bdzoch, Kolba, Safaraleyev, Linet, Gilák, Zekucia, Borov, Chalupa, Simun, Hvila, Vezetőedző: Miroslav Chudy

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Ross, Dudás, Beauviller, Vas, Részegh - Láda, Vandane, Harrison, St.Pierre, Rodman - Gőz, Vojtkó, Miskolczi, Galanisz, Kiss P. - Kiss D., Lövei - Vezetőedző: Marcel Rodman

0-1 12:50 Dudás (Vandane, Vas)
0-2 16:50 St.Pierre
0-3 19:20 Rodman (Ross, Harrison)
0-4 23:33 Harrison (Vojtkó, St.Pierre)
0-5 24:38 Rodman (Ross)
1-5 35:40 Maslonka (Dalhuisen, Korhonen)
1-6 42:32 St.Pierre (Galanisz, Rodman)
2-6 53:35 Korhonen (Lalancette)
3-6 58:21 Spilár (Galambos)

Lövés 31-39
Védés 33 (84.62 %) : 28 (90.32 %)
Büntetés percek 8-14

Marcel Rodman: Fontos volt, hogy jól kezdjük a meccset, mivel az előző meccseink nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. Az ellenfelünk jól és sokat korcsolyázott, de felvettük velük a ritmust. Jókor szereztük a gólokat, Rajna Miki pedig remekül védett, stabilitást adott nekünk hátul. A speciális egységeink is jól működtek. Ötgólos előnynél már nem koncentráltunk megfelelően, mindkét csapat csak túl akart lenni a hatvan percen, ezért voltak a játékban hibák. Összességében nézve a meccset, örülünk a megszerzett három pontnak, valamint a helyzetkihasználásunknak.