A találkozó első perce meg is hozta az első kiállítást, Vas János kapott két perces büntetés. Az emberelőny alatt azonban vendég helyzetet, sőt kapuralövést sem láthattak a nézők. Egyenlő létszámban folyamatos játék alakult ki, kevés játékmegszakítással. A 7. percben egy kitűnő cserét produkált a hazai harmadik sor, látványos korongjáratások után Milam és Gőz lövését is bravúrral védte Košarišťan. Jurik előtt adódott a következő helyzet, de közeli próbálkozását magabiztosan védte Vay. A 15. percben Filip Bajtek számára véget ért a mérkőzés, hiszen sportszerűtlen magatartásért 5+végleges fegyelmit kapott. Ennek következtében a harmadból hátralévő időt emberelőnyben tölthette Glen Hanlon csapata, amit a 17. percben sikerült is gólra váltani. Szirányi Bence átadása után Vas János a kékvonalról lőtt a kapu jobb oldalába (1-0). Mivel az 5 perces büntetés nem telik le gól után, ezért létszámfölényben folytathatta a támadást az ezúttal fehér mezben játszó hazai csapat. Pontosan fél perccel az első találat után megszületett a második is, Magosi a pálya széléről játszotta a korongot a kapu elé, az érkező Milam pedig a hálóba továbbította a játékszert (2-0). Milan Jančuška a gól után időt kért, hogy rendezze csapata sorait és emberhátrányos védekezését, ami sikerült, így újabb gól már nem született a harmadban.

A középső játékrészben mindössze két perce játszottak a felek, amikor egy korongbedobás után Kulmala a sarokból nagyszerű passzt adott a kapu előtt álló Pancenak, aki kapásból Košarišťan mellett a hálóba lőtt (3-0). Ezt követően a gólpasszos finn csatár, Kulmala kapott két perces büntetés testreütésért, az emberelőnyt pedig 14 másodperc alatt gólra váltotta az érsekújvári csapat. Filip Dundácek a kékvonal magasságáról lőtte kapura a korongot, ami Vayon átcsorogva jutott a gólvonal mögé (3-1). A következő cserében Galanisz kapu mögül visszatett korongjából Miskolczi került helyzetbe, Košarišťan pedig nagyot védett. A 26. percben Vay Ádám két perces büntetést kapott a játék késleltetésért, mivel a játékvezető megítélése szerint kitehette volna a korongot a lepkés kesztyűjéből, de ezt nem tette meg. Az emberelőny alatt közel járt a vendég csapat a második találathoz, Vaynak két bravúrt is be kellett mutatnia, hogy ne változzon az eredmény. A vendégek lendületét a 37. percben Magosi Bálint törte meg, amikor Harrison nagyszerű passzát lőtte közelről Košarišťan kapujába (4-1). A játékrész zárásaként Pance és Nejezchleb kapott páros kiállítást, egy rövid dulakodást követően.

A záró harmad így négy a négy elleni játékkal indult, ami említésre méltó esemény nélkül telt el. Hat perc játék után újra növelni tudta előnyét a hazai csapat Pance révén. A szlovén csatár Vas szép passzával ugortt ki, majd elhúzta a korongot a kapus előtt és fonákkal a kapuba lőtt (5-1). Az ötödik gól megtörte az érsekújváriakat, ritkán jutottak el helyzetig, lövéseiket pedig Vay magabiztosan védte. Kilenc perc volt hátra a találkozóból, amikor előbb Jurik majd Novák ült ki a büntetőpadra, így kettős emberelőnyben játszhatott a miskolci csapat, amit 9 másodperc után ki is használt. Vas János kapu előtti keresztpasszát Magosi lőtte közelről a kapuba (6-1). Ezt követően az érsekújváriaknak sikerült csökkenteni a hátrányukon, amikor Fábry egy Vayról kipattanó korongot lőtt a kapuba (6-2). A hátralévő öt percet rutinosan pörgette le Glen Hanlon csapata, így az alapszakasz során harmadik alkalommal is sikerült legyőzni a HC Nové Zámky együttesét.

Tipsport Liga

29. forduló

2018. december 2. vasárnap 17:30

DVTK Jegesmedvék - HC Nové Zámky 6-2 (2-0, 2-1, 2-1)

Miskolci Jégcsarnok, 1.110 néző, játékvezetők: Peter Stano, Vladimír Snásel, Rastislav Gajan, Róbert Frimmel

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Gőz, Milam, Láda, Pance, Vas , Kulmala, Harrison, Magosi, Loiseau, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Ritó, Hajós, Vojtkó Vezetőedző: Glen Hanlon

HC Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) - Andersons, Kudla, Henderson, Dundácek, Novák, Ordzovensky, Zatko, Hain, Štrauch, Urban, Bajtek, Jurik, Zboŕil, Rogoň, Nejezchleb, Fábry, Jakúbek, Slávik, Ondursek, Buc, Vezetőedző: Milan Jančuška

Büntetés percek 10-31
Buli elhozatal 35/67 (52.24 %) : 32/67 (47.76 %)

Glen Hanlon: Az újabb győzelem kulcsa az volt, hogy az egész csapat egységesen játszott 60 percen keresztül. Örülök neki, hogy meccsről-meccsre javul a játékunk és egyre gyorsabb tempóban tudunk játszani.