A mérkőzést Kiss Dániel nélkül kezdte meg a DVTK Jegesmedvék, mivel a hátvéd a kassai találkozót megelőző edzésen megsérült, ami miatt várhatóan 10-14 napot kell kihagynia. Továbbá Vojtkó Mátyás a hétvégét kölcsönben a Hokiklub Budapest együttesénél töltötte. Nagyszerű hangulatban kezdődött a mérkőzés, a Steel Aréna közel 200 miskolci szurkolótól volt hangos. Az első percekben egyenlő erők küzdelmeit láthatták a nézők, mindkét csapat hamar tesztelte a kapusokat. Hazai oldalról Netík, vendég oldalról pedig Magosi nevéhez fűződött az első kapuralövés. A 4. percben Nagy és Brophey lövésénél védett Duschek, majd négy perccel később Kulmala is eltalálta Skorvánek kapuját. A találkozó első kiállítása a 9. percben született meg, Dudáš lökte palánkra Hajóst, de az emberelőny kihasználatlan maradt. A 14. percben megszerezte a vezetést a vendég miskolci csapat. Čízek próbált indítani a saját harmadában, de Ritó beleért a passzába, a korong pedig Vincze elé került aki fonákkal a kapuba lőtt (0-1). Mindössze 36 másodperc telt el a találat óta, amikor egyenlített a HC Košice. Brophey vitte be a korongot a harmadba, amit továbbított Pulli felé, aki egyből tovább is tette azt Nagynak, a csatár pedig a kapu felső sarkába lőtt (1-1). Az első harmadra még két miskolci kiállítás jutott, amiből Jed Rusk büntetése áthúzódott a második játékrészre.

A második harmad tehát kassai emberelőnnyel indult, de Duschek nagyszerű védéseinek köszönhetően nem született gól. Egyenlő létszámban átvette a kezdeményezést a fehér mezes DVTK, és hosszú percekre beszorította saját harmadába a szlovák rekordbajnokot. A helyzetek kidolgozásában Kulmala, Pance és Vas János volt a legaktívabb, Skorvánek kapusnak többször is nagy bravúrra volt szüksége, hogy egyenlő álláson tartsa az eredményt. A vendég szorításból a 31. percben szabadult ki a hazai csapat, amikor Hričina lépett ki egyedül, Rusk pedig hátulról akasztotta, a játékvezető pedig büntető lövést ítélt. A rávezetést Netík vállalta magára, de lövése a felső kapuvasat találta el. Két perccel később Somogyi kiállítása miatt játszottak öt a négyben a csapatok, az emberhátrányt pedig remek blokkokkal és felszabadításokkal védekezték ki a Jegesmedvék. A 37. percben Vas János nagy erővel küldte kapura a korongot, de Skorvánek ezúttal is védeni tudott. A harmad Szirányi kiállításával és Duschek remek védéseivel zárult.

A harmadik harmad ismét áthúzódó büntetéssel indult, ami szintén kihasználatlan maradt. Egyenlő létszámban nyílt volt a találkozó, Hričina és Vas előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre. A 46. percben négy a négy ellen is játszottak a csapatok, ami alatt Kulmala és Dudáš veszélyeztetett. A folytatás miskolci mezőnyfölényt hozott, ami a lövések számában is megmutatkozott, ebben az időszakban Magosi és Somogyi lövése is eltalálta a kaput. Az 56. percben Dudáš emelte ki a korongot a nézőtérre, ami miatt két percig a DVTK játszhatott előnyben de ekkor még nem született meg a vezető találat, nem úgy mint az 58. percben, amikor egy kassai felszabadítás Pance korcsolyáján pattant meg, a korong pedig Vas Jánoshoz került, aki kapásból a kapuba lőtt (1-2). A gól után a kassaiaknak a vendég harmadban sikerült kiharcolni egy korongbedobást, ami előtt időt kértek és lehozták a kapusukat, így egy plusz mezőnyjátékost küldtek a bulihoz, ami eredményre vezetett. Pulli lőtt a kék vonalról, a korongba pedig beleért Suja, így Duschek tehetetlen volt (2-2). Mindössze 32 másodperc volt hátra a találkozóból, amikor egy sikertelen felszabadítás után Pretnar csapott le a korongra, középre játszott Šoltésnak, aki kapásból a kapuba lőtt (3-2). A bekapott gól után Glen Hanlon is időt kért és lehozta kapusát, de újabb gólt a szlovák együttes szerzett, 3 másodperccel a vége előtt Kafka talált az üres kapuba beállítva ezzel a végeredményt (4-2).

Tipsport Liga

14. forduló

2018. október 21. 17:00

HC Košice - DVTK Jegesmedvék 4-2 (1-1, 0-0, 3-1)

Kassa, Steel Arena, játékvezetők: Vladimír Baluška, Róbert Müllner, Michal Orolin, Martin Smrek

HC Košice: Skorvánek (Habal) - Pretnar, Koch, Pulli, Čízek, Dudáš, Šedivy, Petráš, Lenďák, Brophey, Spilar, Nagy, Suja, Netík, Kafka, Galamboš, Šoltés, Hričina, Žitny, Klíma, Krajnák, Vezetőedző: Roman Šimíček

DVTK Jegesmedvék: Duschek (Adorján) – Crawford, Slovák,, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Miskolczi, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Vas, Somogyi, Harrison, Loiseau, Ritó, Hajós, Vincze, Vezetőedző: Glen Hanlon

Büntetés percek 16-10
Buli elhozatal 33/60 (55.00 %) : 27/60 (45.00 %)