Vasárnapi ellenfelünket, a Ferencvárosi Torna Clubot 1899. május 3-án alapították, első elnöke dr. Springer Ferenc volt. A klub színe: zöld-fehér.

Fennállása óta a legsikeresebb magyar egyesületté nőtte ki magát. 29-szer nyert bajnokságot (1980-ig 22, az elmúlt 35 évben 7 aranyérmet nyertek), 22 alkalommal hódította el a Magyar Kupát és 5-szörös Szuperkupa-győztes. 1928-ban és 1937-ben megnyerte a Közép-európai Kupát, 1965-ben pedig a Vásárvárosok Kupája (az Európa Liga elődje) győztese lett.

Az előző idényben a második helyen végeztek, így indulhattak az Európa Liga selejtezőjében, ahol már az első körben búcsúztak a Maccabi Tel Aviv ellen. Az első mérkőzésen a 1-1-gyet játszottak Budapesten, a visszavágót csütörtök este viszont 1-0-ra elveszítették.

Utóbbi mérkőzésen a Dibusz - Lovrencsics G., Frimpong, Blažič, Heister - Petriak, Spirovski, Gorriarán, Bőle - Lanzafame, Finnbogasson összeállításban léptek pályára.

Nyári játékosmozgás

Nyáron két rutinos játékos visszavonult, helyükre elsősorban külföldről igazoltak.

Érkezett
Kjartan Finnbogason (izlandi, AC Horsens)
Abraham Frimpong (ghánai, Crvena zvezda)
Marcel Heister (német-horvát, Beitar Jerusalem)
Davide Lanzafame (olasz, Budapest Honvéd)
Matías Ezequiel Rodríguez (argentin, Chacarita Juniors)
Sigér Dávid (Balmazújváros)
Ivan Petriak (ukrán, Shakhtar Donetsk - kölcsönbe)

Távozók
Batik Bence (Budapest Honvéd)
Gera Zoltán (visszavonult)
Hajnal Tamás (visszavonult)
Janek Sternberg (német, 1. FC Kaiserslautern)
Priskin Tamás (Haladás - kölcsönbe)
Joseph Paintsil (ghánai, Tema Youth - kölcsönből vissza)
Marcos "Marquinhos" Pedroso (brazil, Figueirense - kölcsönből vissza)
Nagy Dominik (Legia Warszawa - kölcsönből vissza)

A vezetőedző

Thomas Jens Uwe Doll 2013 végétől irányítja a csapatot, az OTP Bank Ligában 2014 elején mutatkozott be. Az 50 éves egykori német válogatott labdarúgó korábban vezette a Hamburgot és a Dortmundot is.

Az első mérkőzésünket az Üllői úton az első NB I.-es idényünkben, 1941. március 2-án játszottuk. És ha már ott voltunk, rögtön le is győztük a későbbi bajnokcsapatot! A Füzér góljával 1-0-ra megnyert első meccsen így álltunk fel: Gáspár - Bohus, Felföldi, Kalocsay, Turán, Barta, Füzér, Berecz, Fazekas, Barna, Turbéki. Edző: Csapkay Károly.

"A DiMÁVAG világraszóló teljesítménye! Budapesten legyőzte a Ferencvárost! Saját otthonában, saját publikum előtt győzte le a magyar futball primadonnáját a nagy fölénnyel vezető és eddig még veretlen Ferencvárost. A DiMÁVAG oroszlánként küzdve felülmúlta önmagát és túlhaladva minden várakozást, fennállása óta legnagyobbat produkálva, eddigi sikereire feltette a koronát!" - szól a korabeli tudósítás.

A következő évben még sikerült egy döntetlen elérni, de az azt követő években a Ferencváros dominált. Zsinórban 18 mérkőzés zajlott le úgy a Fradi pályaválasztásával, hogy nem sikerült még pontot sem szereznünk.

Aztán 1972. április elsején - 31 évvel az előző siker után - ismét győzelemnek örülhettünk. A Veréb - Hajas, Oláh, Görgei, Salamon, Hajdú, Földesi, Sikora, Druzsin (Vass, Horváth) Tábori, Gass összeállítású csapatunk a Népstadionban 1-0-ra múlta felül a zöld-fehéreket. A gólunkat Gass István szerezte a 16.percben, miután az egész ferencvárosi védelmet kicselezte, 20 méterről élesen lőtt a kapuba, úgy, hogy a labda a hálótartó vasról pattant vissza a mezőnybe. A mérkőzés másik hőse Veréb György kapus volt, aki a második félidő vége felé Novák 11-esét is hárította.

Az újabb piros-fehér siker az 1998/1999-es szezonban született. A DVTK történetébe, a "Nagy Ősz" néven bekerülő sikeres félszezon egyik állomása volt a Diósgyőri FC Üllői úti fellépése. A Tornyi Barnabás edzette Nota - Téger, Smiljanić, Kuttor, Kovács T., Turóczi (Babos), Kiser, Szabó T. (Kákóczki), Buzás, Kulcsár (Szabados) Egressy összeállítású csapat egy fordulatos, remek iramú és színvonalú összecsapáson Kulcsár Sándor két, Egressy Gábor és Szabó Tibor egy-egy találataival 4-3-ra verte az FTC-t, a mérkőzésre elutazó több mint ezer diósgyőri fanatikus legnagyobb gyönyörűségére.

1998/1999: FTC - DFC 3-4

A 2009/2010-es bajnokságban győztük le negyedszer a Ferencvárost Budapesten. Az Aczél Zoltán által irányított fiatal diósgyőri társaság (Kovács Z. - Bognár Zs., Miličić, Jeknić, Vukadinović, Búrány, Takács P., Huszák T., Ivancsics, Lippai, Balajti) már 3-0-ra is vezetett a Fradi otthonában, amikor a hazaiaknak sikerült szépítenie. Az elkeseredett zöld-fehér fanatikusok nem nézték jó szemmel csapatuk gyenge szereplését. A sorozatos szurkolói rendbontások miatt a játékvezető a 66. percben lefújta a találkozót. Később az MLSZ 3-0-s gólkülönbséggel a DVTK-nak ítélte a győzelemért járó három pontot.

2009/2010: FTC - DVTK 1-3 (félbeszakadt)

A 2011/2012 bajnokságban a második fordulóban találkozott Budapesten a két csapat. A Benczés Miklós vezette DVTK a Radoš - Vadász, Budovinszky, Gal, Gohér - Gallardo, Abdouraman, Lippai, Luque (Dobos, 90.) - Menougong (Carreño, 59.), Seydi (Pál Sz., 59.) összeállításban lépett pályára. A hazaiak Abdi góljával már a 4. percben megszerezték a vezetést, amit Luque egy csodás szabadrúgással egyenlített ki a 69. percben, pedig ekkor már Gallardo kiállítása miatt létszámhátrányban játszott a DVTK. Később Pál Szabolcs is erre a sorsra jutott, de hősies küzdelemben sikerült elhozni az egy pontot (1-1).

2011/2012 FTC - DVTK 1-1

Az OTP Bank Liga 2015/2016 évi kiírásában kétszer játszott a DVTK a Groupama Arénában. Az első találkozón a hazai csapat 3-0-ra győzött, a 23. fordulóban kevés híján visszavágott a DVTK. Előbb büntetőből szerzett vezetést az FTC, amit Bognár István távoli bombával egyenlített ki. A hajrában ismét a hazaiaknál volt az előny, de jött a csereként egy perccel korábban beálló Novothny Soma, és pontot mentett a DVTK-nak. A ráadásban Bacsa Patrik ugyan megszerezte a DVTK harmadik gólját is, azonban a játékvezető les miatt nem adta meg. Egervári Sándor vezetőedző a Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi (Kovács G., 82.), Elek - Barczi (James, 54.), Koman (Novothny, 88.), Bognár I. - Bacsa csapatnak szavazott bizalmat.

2016/2017 (3. kör) FTC - DVTK 2-2

A 2016/2017 évi bajnokság 25. fordulójában a  Radoš - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela, Nono (Busai, 81.), Mevoungou, Ugrai (Fülöp, 85.) - Szarka, Novothny (Makrai, 72.) összeállításban játszó DVTK az első félidő végén Tamás Márk fejesével szerzett vezetést az FTC otthonában. A második játékrészben a hazai csapat támadott, de a diósgyőriek sem tettek le a gólszerzésről. Végül a zöld-fehérek egyenlíteni tudtak, de teljesen megérdemelten szerzett pontot a DVTK.

2016/2017 (3. kör) FTC - DVTK 1-1

Az OTP Bank Liga előző kírásában kétszer találkoztak Budapesten a csapatok. Az első mérkőzés első félidejében nem esett gól, majd szabadrúgásból a hazaiak szereztek vezetést. A foytatásban Dibusz kétszer is hatalmas bravúrral mentette meg kapuját a góltól, és ami az egyik oldalon kimaradt, a másikon bement. A hajrában támadott a Diósgyőr, a hazaiak kontrákra rendezkedtek be, de az eredmény már nem változott.

Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK 2-0 (0-0)

FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Otigba, Blažič, Pedroso - Spirovski (Leandro, 89.), Gorriaran - Varga R., Moutari (Böde, 62.), Paintsil (Sternberg, 62.) - Priskin. Vezetőedző: Thomas Doll.
DVTK: Radoš - Nagy T. (Makrai, 74.), Lipták, Karan (Kocsis, 29.), Tamás - Vela, Busai, Nono, Óvári - Ugrai, Ioannidis (Szarka, 55.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Gólszerző: Varga R. (1-0) a 63., Spirovski (2-0) a 74. percben.

2017/2018 (1. kör) FTC - DVTK 2-0

A második találkozón az első félidőben gyorsan vezetést szerzett a hazai csapat, majd meg is duplázták előnyüket. Ezt követően kissé feljött a DVTK, azonban a hajrában újabb két gólt szereztek a hazaiak.

Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK 4-0 (2-0)

FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Botka, Blažič, Pedroso - Gorriaran (Hajnal, 81.), Spirovski, Paintsil - Varga R. (Nagy D., 64.), Böde, Bőle (Priskin, 68.). Edző: Máté Csaba.
DVTK: Radoš - Nagy T., Brković, Tamás, Bárdos - Kocsis, Busai - Vela (Shestakov, 49.), Hasani (Forgács, 77.), Ugrai - Bacsa (Szarka, 46.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.

Gólszerző: Böde (1-0) a 9., Paintsil (2-0) a 20., Hajnal (3-0) a 86., Paintsil (4-0, 11-esből) a 90+4. percben.

35. 1998/1999
    FTC - DFC 3-4 G.: Kulcsár (2), Egressy, Szabó T.
    FTC - DVTK 1-3* G.: Huszák, Jeknić, Lippai
    (* A 66. percben félbeszakadt, megállapított eredmény: 0-3)
  49. 2017/2018 (3. kör)

Idegenbeli mérlegünk: 49 mérkőzés 4 győzelem, 8 döntetlen, 37 vereség, 37 rúgott és 118 kapott gól