A 2018. évi serdülő kötöttfogású Európa-bajnokságon 25 ország, 237 birkózója küzdött az aranyérmekért. Ahogy azt előre sejteni lehetett a volt szovjet utódállamok területéről érkezett versenyzők szerepeltek a legeredményesebben, hiszen a kötöttfogású súlycsoportok felét Oroszország birkózói nyerték, míg a maradék ötön Magyarország, Lengyelország, Azerbajdzsán, Grúzia és Ukrajna osztozott. A magyar együttes az előkelő hatodik helyen zárt a nagyon sűrű mezőnyben.

Az 57 kg-os súlycsoportban Zurai Rajmund izraeli riválisát legyőzve, a későbbi bronzérmes ukrán ellenfelétől elszenvedett vereség miatt sajnos a legjobb 16 között búcsúzni kényszerült a versenytől, míg a 68 kg-os kategóriában Szinay Csaba szlovák és olasz ellenfelén túllépve egy orosz származású izraeli birkózóval szemben maradt alul de így is a 7. helyen zárta a kontinensviadalt.

Mind a két sportoló az DVTK-MVSI versenyzője, edzőik Juhász Sándor és Lakatos Győző.