A kassai négycsapatos nemzetközi felkészülési torna döntőjét a házigazda Good Angels Košice ellen vívta az Aluinvent DVTK csapata, és végig szoros küzdelem végén néhány pontos vereséget szenvedett ellenfelétől.

Az mérkőzés első periódusában fej fej mellett haladtak a csapatok (8-7), majd jó két perces kosárcsönd következett. Morris nyolcadik pontjával ötpontos előnyre tettek szert a hazaiak, de Burkholder és Aldazabal kosaraival újra egy pontra feljött a Diósgyőr, a játékrész azonban Stehlíková duplájával ért véget (16-13).

A második negyed Burkholder kosarával kezdődött, amerikai légiósunk nagyon élt, már nyolcadik pontját szerezte, de erre egy 6-0-s szériával feleltek a szlovákok (22-15). A DVTK azonban nem hagyta magát, Bach és Engelman tripláival újra egy pontra csökkentette a hátrányt (22-21). Sőt, négy és fél perccel az első félidő vége előtt Szabó Fanni hárompontos kosarával először vezetett a Diósgyőr (24-25). Ugyanő sikeres 2+1-es akciója után több vendég találat már nem született a nagyszünetig, hazai azonban igen, így négypontos kassai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok (32-28).

A fordulás után Melnika duplájára zsinórban szerzett kilenc ponttal reagáltak a kassaiak (41-32). Melnika révén zárkózott a DVTK, de a vendéglátóknál Peters és Jurčenková sem tétlenkedett (45-36). Svitek csapata azonban ezúttal is nagyon szívósan küzdött, is Bach büntetetőivel tapadt ellenfelére (45-44). A negyed végére azonban Stehlíková és Žirková találatai hatpontos hazai vezetést eredményeztek (50-44).

A záró negyedben sem tudott elhúzni a Good Angels, kevesebb, mint öt perccel a befejezés előtt négypontos különbség volt a csapatok között (58-54). A hátralévő időben Engelman, Melnika, majd újfent a lett center volt eredményes, de az előnyét már nem engedte ki a kezéből a Košice és megszerezte a győzelmet (67-60).

Délután lejátszották a 3. helyért vívott találkozót, amelyen a PEAC ötpontos vereséget szenvedett szerb ellenfelétől. PEAC -  ŽKK Partizan Beograd 60-65

Good Angels Košice - Aluinvent DVTK 67-60 (16-13, 16-15, 18-16, 17-16)

Kassa, Infinity Arena 200 néző.
Aluinvent DVTK: Nagy D., Szabó 8/3, Burkholder 14, Pecková 6/3, Melnika 11. Csere: Engelman 12/3, Bach 5/3, Aldazabal 2, Zele 2. Vezetőedző: Štefan Svitek.
Good Angels Košice: Jurčenková 12, Žirková 12/6, Peters 15, Morris 14, Páleníková 2. Csere: Bálintová 2, Theiner, Stehlíková 6, Šarauskaité 4. Vezetőedző: Peter Jankovič.

A találkozó statisztikája

Štefan Svitek: - Egy komoly csapat ellen játszottunk, melynek magja régóta együtt játszik, és minőségi amerikai légiósai vannak. Sajnos a mérkőzés elején elveszítettük Nagy Dórát, akinek kiment a bokája, irányítónk nélkül más játékot voltunk kénytelenek játszani. Az egész mérkőzés kiélezett volt, de néhány ponttal végig előttünk voltak a kassaiak. A torna két mérkőzése nagyon hasznos volt számunkra, jól szolgálta a felkészülésünket.