Az időjárás miatt fél órás késéssel kezdődött a derbi a Jókai Református Általános  Iskola tornatermében.

A hazai csapatban a szokásos hármas, Széll, Molnár István és Reynholds lépett asztalhoz. A páros simán, 11-5, 11-7, 13-11-re, 3-0-ra  hozta Széll és Molnár. 1-0 ide.

A csapat vezetője, András Miklós variált a beírásban, és első helyre Széll Zsoltot írta be, ami jó döntésnek bizonyult. Molnár nagy csatában 3-2-re (11-4,10-12, 12-10, 10-12, 11-7) nyert Hoffmann ellen. A harmadik szettben a vendég játékos 8-2-re is vezetett, innen fordított Molnár István! 2-0 a hazai csapatnak.

Reynholds jól játszott a válogatott kerettag Sabján ellen, de a végjátékba sajnos mindig hiba csúszott (9-11,8-11,9-11, azaz 0-3). Szépített a Komló, 2-1.

Széll magabiztos játékkal, óriási meccsen nyert 3:1-re Kanabé ellen (11-9, 9-11, 11-9,12-10) 3-1 a DVTK javára.

A nap legjobban várt mérkőzésén Molnár rosszul kezdett Sabján ellen, az első szettet elbukta (8-11), aztán agresszíven támadni kezdett, nyerte a második és harmadik játszmát (11-3, 11-8), aztán érthetetlen módon visszavett és simán elveszítette a mérkőzést (3-11, 4-11). 3-2 a hazaiaknak.

Széll Zsolt fantasztikusan játszott Hoffmann ellen és nagyon fontos mérkőzést hozott 11-8, 11-8, 9-11, 7-11, 11-7, 3-2 Zsolt javára, így 4-2-re módosította az eredményt!

A Lett válogatott Reynholds, aki a következő héten a budapesti World Touron is részt vesz, lépett asztalhoz Kanabé ellen és nagy mérkőzésen 3:2-re nyert (11-7, 9-11, 11-9, 15-17, 11-5) ezzel a döntetlen már biztos, 5-2 nekünk.

A nagy formában lévő Széll Zsolt, Sabján ellen folytatta, sajnos a fiatal játékos ezen a napon jobb volt. 0-3 oda, de nem volt könnyű mérkőzés (14-16, 10-12, 7-11). Ezzel 5-3-ra módosult az eredmény.

Molnárra várt, hogy eldöntse a mérkőzést. Kanabé ellen magabiztosan játszott és biztosan 3-0-ra nyert! (11-7, 11-7, 11-7) Ezzel megnyerte első mérkőzését a DVTK-Volán csapata 6:3-ra!

Közben a másik asztalon Reynholds már 2-0-ra vezetett Hoffmann ellen, de már nem volt szükség a győzelmére.

Vasárnap Szegedre látogat a DVTK-Volán, bízunk a jó folytatásban.