NB III. Keleti-csoport 18. forduló

DVTK tartalék - Monori SE 3-2 (1-1)

Tiszaújváros, Tiszaújváros Sportcentrum. Játékvezető: Bana Gergely (Csóra Szabolcs, Kovács Brankó)
DVTK tartalék: Bukrán - Bodnár, Tucsa, Ivánka, Bárdos, Szabó II B., Szalóczy, Szabó I B., Kitl K., Boros, Griffiths. Vezetőedző: Sütő Szilárd
Monor: Bozsó - Ficsor, Villányi, Miholics, Urbán, Karacs, Tamás, Fazekas, Katona, Illés, Sárközi. Vezetőedző: Horváth Dávid

Csere: Kitl K. helyett Fazekas a 46., Tamás helyett Bonifert a 71., Fazekas helyett Tóth a 86., Szalóczy helyett Timkó a 92., Szabó II B. helyett Mikolka a 93. percben.
Sárga lap: Bárdos a 33., Ficsor a 34., Katona a 69., Ivánka a 89. percben.
Piros lap: Boros a 89., Sárközi a 89., Urbán a 93., Miholics a 94. percben.
Gólszerző: Tucsa (1-0) a 2., Katona (1-1) a 19., Boros (2-1) a 68., Urbán (2-2) a 71., Griffiths (3-2) a 77. percben.

2. perc: Egy jobb oldali szabadrúgást Szabó II Balázs végzett el, beadását Ivánka Patrik kapura lőtte, a kapus kiütötte a labdát, amit Tucsa Róbert egy igazítás után értékesített. 1-0

19. perc A Monor jobb oldali szabadrúgása a hazai védőkön megpattant, a lepattanó labdát Katona Roland nyolc méterről nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte. 1-1

68. perc: Szalóczy Dávid bal oldali szabadrúgást végzett el, a berobbanó Griffiths-et lerántottak így a játékvezető 11 est itélt amelyet Boros Gábor értékesített. 2-1

71. perc: A bizonytalan hazai védőkről Urbán Gábor jó ütemben fordult le es 15 méterről a kapu bal oldalába tüzelt. 2-2

77.perc: Bal oldali szögletet végzett el a hazai csapat, a védők rosszul szabadítottak fel, amelyet Szabó I Balázs a kapu felé fejelt, a ziccert a jó helyen álló Griffiths három méterről értékesítette. 3-2

Sütő Szilárd: - Mint ismert, a héten elhunyt az FC Tiszaújváros elnöke, Együd András, ezért mindenekelőtt szeretném a klub nevében részvétünket nyilvánítani a Tiszaújvárosnak és az elnök úr családjának. A mérkőzéssel kapcsolatban annyit szeretnék elmondani, hogy amikor az első fordulóban Monoron játszottunk, akkor egy gyenge ifi csapatnak titulált minket a monori stáb és a monori játékosok, azóta eltelt 17 forduló és a játékosaim szerették volna megmutatni, hogy férfiak váltak belőlük. Szerencsére ez sikerült is, és a csoport egyik legjobb csapata ellen tudtunk egy tüzes mérkőzésen győzelmet aratni. A sikerünk teljesen megérdemelt, remélem most már Monoron is megtanulják a DVTK nevét. A csapatnak gratulálni szeretnék, mert egy jégpáncéllal borított pályán, néha a testi épségüket is veszélyeztetve nyerték meg ezt a mérkőzést. Végezetül szeretném megköszönni a szakmai stábnak és a játékosoknak is az egész éves munkáját, a szurkolóinknak pedig a kitartó támogatásukat, hiszen a hideg és a távolság ellenére, ma is sokan elkísértek minket.