A veretlen, egyben listavezető PEAC csapatát fogadta az Aluinvent DVTK a bajnokság kilencedik fordulójában szombaton este a Generali Arénában. Bár nem volt teltház, a szurkolók a tetőtől-talpig Mikulás ruhában tomboló ultrák vezetésével remek hangulatot varázsoltak a csarnokba.

Maikel López a Czank, Tomlinson, Jovanovic, Rasheed, Horváth kezdőötösnek szavazott bizalmat a találkozó elején. Az első negyed vendégkosárral indult, majd Jovanovic büntetőből volt eredményes (1-2).  2. perc? Mandic a palánk alól dobott kosarat (1-4). 4. perc: Horváth labdaszerzését követően Rasheed értékesített egy ziccert (3-4). 5. perc: Rasheed újabb kosarával már a DVTK-nál volt az előny (5-4), de a PEAC is eredményes volt az ellentámadás végén, Kuster kosarának köszönhetően. (5-6). 7. perc: Szécsi passzából Jovanovic dobott kosarat (7-6). A PEAC időt kért. 8. perc: Kuster dobott be egy büntetőt, majd Szécsi egy triplát (10-7). 9. perc: Licskai szerzett két pontot (10-9). 10. perc: Kuster talált be közelről, és bár idő még lett volna, az ellentámadásból azonban már nem sikerült pontot szerezniük a piros-fehéreknek (10-11).

Licskai kosarával indult a második játékrész (10-13). A DVTK időt kért. 13. perc: Ismét Licskai dobott kosarat, majd ugyanő két büntetőt is (10-17). 14. perc: Szécsi volt eredményes Horváth passzából (13-17), majd újra Licskai (13-19). 15. perc: Tomlinson faulttal együtt is betalált, a büntető azonban kimaradt (15-19). 18. perc: Tomlinson volt eredményes büntetőből (16-19). 19. perc: Juhász és Kuster talált be közelről (16-23). Maikel López időt kért. 20. perc: Czank dobhatott két büntetőt, de sajnos mind a kettő kimaradt. A találkozó első felében mind a két csapat rengeteg hibával játszott, folyamatos játék ritkán alakult ki, talán ez betudható a hétközi nemzetközi mérkőzéseknek.

A találkozó nagyszünetében számtalan plüssfigura repült a parkettre, melyeket a lányok személyesen juttatnak majd el a beteg gyermekeknek.

Köszönjük az ajándékokat a beteg gyerekek nevében! #DVTK #basketball #AluinventDVTK #dropthebear #dobjegymacit

DVTK (@dvtkinstagram) által közzétett fénykép,

A harmadik negyed pécsi kosárral kezdődött, Juhász talált be (16-25). 23. perc: Fűrész dobott be egy triplát, majd Rasheed szerzett két pontot (18-28). 24. perc: Jovanovic kosarával tovább zárkózott a Diósgyőr (20-28). 25. perc: Licskai egy duplát, Szécsi egy triplát értékesített (23-30). 26. perc: Zele is messziről talált be, majd Jovanovic is megszerezte újabb pontjait (25-33). 27. perc: Kuster is szerzett három pontot a vonalon túlról (25-36), majd Rasheed dobott be két büntetőt (27-36). 29. perc: Fűrész is dobott egy triplát (27-39). 30. perc: Raksányi, Robertson-Warren, Adamecz, majd Kuster dobott egy-egy kosarat 31-43).

Az utolsó negyed Robertson-Warren kétpontos kosarával indult (33-43). 33. perc: Licskai szerzett csapatának újabb pontokat (33-45). 34. perc: Kuster növelte a vendégek előnyét, Tomlinson büntetőiből talált be, majd Raksányi és Czank is dobott egy-egy triplát (37-50). 35. perc: Raksányi újabb tripla (37-53), majd egy büntetőt is bedobtak a pécsiek (37-54). 37. perc: Czank passzából Jovanovic volt eredményes, majd Szécsi is dobott egy kosarat és Raksányi is értékesített két büntetőt (41-56). 38. perc: Czank tripla (44-56), majd Licskai büntetők (44-58). Jovanovic faulttal együtt volt eredményes (47-58). 39. perc: Rasheed is bedobott két, Zele pedig egy büntetőt (49-59). Az utolsó percben Rasheed még értékesített egy triplát, valamint Jovanovic is dobhatott két büntetőt, de ez ezen az estén sajnos már kevésnek bizonyult (54-59).

A lányok idén már nem játszanak hazai pályán. Jövő héten csütörtökön a görög Olimpiakosz, vasárnap pedig a Sopron vendégei lesznek a piros-fehérek. A következő hazai mérkőzésre 2017. január 7-én kerül sor a Cegléd ellen.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 9. forduló

Aluinvent DVTK - PEAC Pécs 54-59 (10-11, 6-12, 15-20, 23-16)

Miskolc, 900 néző. Játékvezető: Papp P., Frányó, Kulcsár.

Aluinvent DVTK: Horváth B., Czank 6/6, Rasheed 13/3, Tomlinson 4, Jovanovic 14. Csere: Szécsi 11/9, Robertson-Warren 4, Bach, Adamecz 2. Vezetőedző: Maikel López
PEAC Pécs: Mandic 2, Raksányi 12/6, Kuster 14/3, Juhász 5, Siksniute. Csere: Licskai 16, Fűrész 6/6, Zele 4/3, Szűcs L. Vezetőedző: Boris Maljkovic.

Kipontozódott: Zele a 40. percben.

Maikel López: - Szeretnék elnézést kérni a minket támogatóktól a mai mérkőzés miatt. Sajnos sem támadásban, sem védekezésben nem tudtuk megvalósítani azokat az elemeket, amiket gyakoroltunk az edzéseken. Pontatlanok voltak a dobásaink, az üres helyzeteket mellédobtuk, nem jó ütemben támadtunk és a nem véletlenül az első helyen álló PEAC ezeket a hibáinkat könyörtelenül kihasználta.

Boris Maljkovic: - Azt hiszem megérdemelten győztünk, végig kontrol alatt tartottuk a mérkőzést. Gratulálok a játékosaimnak, megvalósították, amit megbeszéltünk.

A találkozó jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.