Az Európa Kupa első fordulójában ugyan 82-67-re a kassai csapat győzött, de a harmadik negyedben még az Aluinvent DVTK vezetett, csak a végére nőtt 15 pontra a különbség. Ezt követően a török és görög ellenfelétől mindkét csapat vereséget szenvedett, így Maikel López csapata győzelmi kényszerben lépett pályára, amennyiben meg akarta őrizni esélyét a továbbjutásra ebből a példátlanul erős csoportból.

Ezen a szerda délutánon a Czank Tímea, Rasheed Rita, Szécsi Orsolya, Tina Jovanović, Louella Tomlinson összeállításban kezdte az Aluinvent DVTK a mérkőzést.

Czank remek tempójával a Diósgyőr szerzett vezetést, majd Rasheed triplájával már 5-0 állt az eredményjelzőn. Előtte Tomlinson ugratta meg a védőjét, majd Szécsi adott okos asszisztot. A vendégek első kosarát egy közeli pöciből Allen szerezte, majd egy lerohanás végén ugyanő értékesítette a ziccert (5-4). A folytatásban Jovanović harcossága hozott pontokat, a másik palánk alatt pedig jó védekezéssel meg is védte az előnyt, ami csak azért nem nőtt tovább, mert Tomlinson kosara idő után esett. Azaz mégis nőtt, mert Jovanović kapott Rasheedtől kihagyhatatlan asszisztot  (9-4). Az első kassai csere után Tomlinson szép tempójának tapsolhatott a közönség, majd a frissen beállt Stehlíkova gyűjtötte be a tucatnyi kassai vendég elismerését triplájáért (11-7). Czank megszerezte második kosarát hat percnyi játékot követően, majd pihenőt kapott, Horváth Bernadett állt a helyére (13-7). Jurčenková centerjátéka ért két pontot a Jó Angyaloknak, és még ebben a percben Cierra Robertson-Warren is pályára lépett Tomlinson helyett, majd Czank is visszatért, kosarat viszont Horváth dobott egy nagyszerű betörés után (15-9). Kupčíková is valmi ilyesmit csinált, csak sokkal lassabban, de ezért is 2 pont járt (15-11). Zárásként Horváth találta el a gyűrűt a félpályáról, amiért viszont fél pont sem járt, így 10 perc játék után maradt a 15-11-es állás.

A második negyed Baugh duplájával indult, Žirková pontjaival folytatódott, de igazi hangrobbanást egy távolról elengedett Czank tripla után hallhattunk (18-17). Stehlikova is kedvet kapott a távoli dobáshoz, ő is pontosan célzott, amivel átvette a vezetést a kassai csapat, Maikel López egyből időt is kért. Némi kosárszünetet követően Baugh talált be, Maikel López pedig újabb visszacserékkel próbált lendületet adni csapatának, Rasheed és Jovanović tért vissza a parkettre, azonban kosarat újfent Bálintová szerzett (18-24). Rasheed szabálytalansága után Oblak értékesítette mindkét büntetőt, a náluk maradó labdával már nem tudtak mit kezdeni (18-36). Újabb diósgyőri támadás ért véget pont nélkül, Oblak viszont távolról is jól dobott (18-29), Baugh pedig a gyűrű alól léptette át csapatát a 30 pontos határon (18-31). Adamecz Lilla személyében új erő érkezett a pályára. Mikor a kassai csapat 1:14-gyel a vége előtt kikérte idejét, a második negyedben 3-20 állt az "eredményjelzőn". Stehlíková ehhez tett még hozzá, amire Rasheed válaszolt (21-33). Az első félidő végeredményét Adamecz állította be büntetőből (22-33).

A nagyszünetben Szabó Tamás ügyvezető vette át Papp Zoltántól, a SEAT márkaigazgatójától és Sándor Attilától, a Miskolc Autó márkakereskedés vezetőjétől a támogatásként kapott SEAT személygépkocsik slusszkulcsát.

A második félidő rögtön Allen távoli tempójával indult, majd Jurčenková következett (22-37). Rasheed asszisztjából Jovanović szerzett centerkosarat (24-37), majd egy perc múlva egy hasonló, de egy fokkal szebb játékkapcsolatból esett az újabb gól (26-37). Szécsi labdaszerzését követően Rasheed iramodott meg, azonban Bálintová fellökte. Rasheed csak az egyik dobást értékesítette, a nálunk maradó labdából pedig egy labdavesztést követően Oblak szerzett két pontot (29-39). Az élet megismételte magát, Czank labdaszerzését követően Stehlíková vétett sportszerűtlen hibát, azonban Czank mindkét büntetőt bevágta, a ráadás támadási lehetőséget viszont nem sikerült pontokra váltani (31-39). Mégis sikerült tovább zárkózni Jovanović büntetőivel (33-39), majd Stehlíková és Robertson-Warren váltott pontot (35-43), Žirková duplája és Oblak tripláját követően azonban ismét tíz pont fölé nőtt a különbség (35-46). Adamecz révén ismét büntetőkből volt eredményes az Aluinvent DVTK (37-46), a szlovák csapat részéről viszont Kupčíková kétszer is hibázott. Nem úgy Robertson-Warren, aki ismét kétszer volt pontos (39-46). A negyedet Žirková távoli duplája zárta (39-48)

Az utolsó tíz perc Oblak büntetőivel és Robertson-Warren duplájával indult (41-50), és Horváth szép befutásával, valamint Žirková két kosarával folytatódott, Oblak góljával pedig újra 14 pontra nőtt a különbség (43-57). Rasheed zárkóztatta a DVTK-t közelről, másodszor faulttal együtt. A ráadást is bedobta, majd szemfüles lepattanó+ziccer kombinációja után zúgott a csarnok (50-57), mígnem Allen triplája le nem hűtötte egy időre a kedélyeket (50-60). Tomlinson sapkája nem került fel az eredményjelzőre, de nagy tapsot érdemelt. Ahogy támadtak fel ismét a remények, úgy hangzott föl a lelátóról a “Ne add fel soha” szövegű dal. Jovanović nem adta fel, 2+1-es kombinációja után 7 pontra csökkent a hátrány (53-60). Majd szedett két védőlepattanót cseppet sem mellékesen. A hajrá kezdetén két támadást is saját hibából rontott el a DVTK, Oblak pedig sokadik tripláját nem hibázta el (53-63). Már csak 45 másodperc maradt hátra, amikor Allen két büntetője gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést (53-65), Tomlinson csak kozmetikázni tudott az eredményen szintén büntetőből (54-65). A találkozót Oblak közeli kosara zárta (54-67).

A közönség zárásul elénekelte a Himnuszt, a lányok pedig "Szombaton együtt megcsináljuk" csatakiáltással búcsúztak a közönségtől.

Az est végén a szertartásos közös ünneplés következett, ami az eredménytől függetlenül jár a lányoknak, és a szakmai stábnak.

A vereséggel eldőlt, hogy a tavalyi nagyszerű Európai menetelést nem sikerült megismételni, túl erősnek bizonyultak az ellenfelek a csoportban.

December 3-án, szombaton 18:30-tól a PEAC csapatát fogadja az Aluinvent DVTK, ezt követően már csak Athénben, Isztambulban és Zalaegerszegen lép pályára a csapat 2016-ban.

Női Európa Kupa D-csoport 4. forduló

Aluinvent DVTK - Good Angels Košice 54-67 (15-11, 7-22, 17-15, 15-19)

Miskolc, Generali Aréna, 1000 néző. Játékvezető: Alessandro Martolini (olasz), Luis Miguel Castillo, Larroca (spanyol), Milan Nedović (szlovén).
Aluinvent DVTK: Czank 9/3, Rasheed 14/6, Szécsi, Jovanović 15, Tomlinson 3. Csere: Horváth B. 4, Robertson-Warren 6, Adamecz 3. Vezetőedző: Maikel López.
GAKE: Bálintová 2, Oblak 19/9, Allen 11/3, Baugh 6, Jurčenková 2. Csere: Stehlíková 12/6, Kupčíková 2, Baburova, Žirková 13/3, Janoščíková. Vezetőedző: Peter Jankovič.

A mérkőzés részletes statisztikája

Edzői nyilatkozat

Maikel López: - Kemény ellenfélre számítottunk, és bebizonyosodott, hogy igazunk volt. Energikusan, jól kezdtük a mérkőzést, azonban az ellenfelünk erőteljes játékával elhúzott. Keményen küzdöttünk, hogy visszatérjünk a mérkőzésbe, azonban ilyen szinten apró részletek döntenek, és mi mindig elkövettünk valami apró hibát, ami megakadályozta ezt.

2016. október 27., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 17:00) Olimpiakosz - Yakın Doğu Üniversitesi 53-55

2. forduló

2016. november 3., csütörtök
17:00 Aluinvent DVTK - Olimpiakosz 60-61
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Good Angels Košice 70-46

2016. december 15., csütörtök
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Aluinvent DVTK
18:00 Good Angels Košice - Olimpiakosz